REKLAMA
Znaleziono 2089 wyników
Znana niemiecka sieć dm-drogerie markt otwiera pierwszy sklep w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Znana niemiecka sieć dm-drogerie markt otwiera pierwszy sklep w Opolu
Już w najbliższy czwartek, 11 maja o godzinie 9:00 swoje drzwi dla klientów otworzy pierwsza drogeria dm w Opolu, zlokalizowana w Centrum Handlowym Karolinka, przy ulicy Wrocławskiej 152/154. W dniach 11 i 13 maja na odwiedzających czekać będzie szereg atrakcji. Choć w dm obowiązuje trwała, zawsze korzystna cena, z okazji otwarcia detalista zaplanował 15% rabatu powitalnego na całe zakupy oraz prezent – żel pod prysznic marki własnej Balea z limitowanej edycji przygotowanej specjalnie dla Polski. Rabat obowiązuje do 17 maja.
Osiedle Bakaliowe. Mieszkaj jak w willi i bez czynszu na Lipie Piotrowskiej artykuł
Pokaż artykuł
Osiedle Bakaliowe. Mieszkaj jak w willi i bez czynszu na Lipie Piotrowskiej
Grupa CTE realizuje kolejną inwestycję na wrocławskiej Lipie Piotrowskiej. W zielonej i dobrze zagospodarowanej okolicy powstaje Osiedle Bakaliowe, na którym czekają komfortowe i "bezczynszowe" mieszkania o charakterze willowym. To odpowiedź dewelopera na rosnące koszty utrzymania nieruchomości.
W 2024 roku we Wrocławiu pojawią się nowe tramwaje PESAartykuł
Pokaż artykuł
W 2024 roku we Wrocławiu pojawią się nowe tramwaje PESA
W 2024 roku we Wrocławiu pojawią się kolejne nowe tramwaje polskiego producenta PESA. MPK Wrocław posiada obecnie w swoim taborze osiem bydgoskich pojazdów Pesa TWIST 2010NW wyprodukowanych w 2015 roku. Nowe tramwaje, jakie pojawią się w stolicy Dolnego Śląska, to jednak zupełnie inny, najnowszy model.
Kładka na Wzgórze Partyzantów coraz bliżej! Będzie wygodniej pieszym i rowerzystomartykuł
Pokaż artykuł
Kładka na Wzgórze Partyzantów coraz bliżej! Będzie wygodniej pieszym i rowerzystom
Oświetlona, z monitoringiem, o długości 60 metrów i szerokości czterech – tak ma wyglądać kładka nad fosą, którą z ulicy Podwale będzie można dostać się pieszo i rowerem na Wzgórze Partyzantów. Magistrat wybrał właśnie projektanta, który przygotuje koncepcję dwóch wariantów przeprawy.
Światowy gigant z branży EMS otworzył nową fabrykę pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant z branży EMS otworzył nową fabrykę pod Wrocławiem
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w aglomeracji wrocławskiej. 29 października br. firma ASTEELFLASH, należąca do chińskiego koncernu Universal Scientific Industrial (Shanghai) Co., Ltd., otworzyła na terenie Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK WISŁOSAN, nowy zakład produkcyjny spółki Universal Scientific Industrial Poland Sp. z o.o. w Biskupicach Podgórnych (gmina Kobierzyce) pod Wrocławiem.
Pod Wrocławiem za 1,4 mld złotych powstała nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem za 1,4 mld złotych powstała nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [ZDJĘCIA]
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, uruchomił nową elektrociepłownię gazową Czechnica-2 w Siechnicach o mocy elektrycznej 179 MWe i termicznej 315 MWt. Nowo wybudowana instalacja zaspokoi około 20 proc. zapotrzebowania na ciepło mieszkańców Wrocławia i wszystkich odbiorców w gminie Siechnice przyłączonych do sieci ciepłowniczej, a nakłady przeznaczone na jej wybudowanie sięgają 1,4 mld PLN. Docelowo do 2035 roku Grupa PGE planuje przeznaczyć na ciepłownictwo około 18 mld PLN.
Wrocław – jeszcze wiele do odzyskania [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław – jeszcze wiele do odzyskania [FILM]
Kontynuujemy naszą serię filmów z największych miast w Polsce. Dziś odwiedzamy Wrocław. To jedno z najważniejszych, największych i najpiękniejszych miast w Polsce. Ostatnie lata to okres wielkiej rewitalizacji tego miasta i wielki plac budowy. Powstaje wiele różnego rodzaju inwestycji. Kolejne projekty są w planach. Wrocław to też bardzo ważne miasto dla nas. To właśnie tu powstał nasz portal Investmap.pl
LX Pantos po raz kolejny inwestuje pod Wrocławiem. Powstanie wiele nowych miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
LX Pantos po raz kolejny inwestuje pod Wrocławiem. Powstanie wiele nowych miejsc pracy!
Globalny gigant LX Pantos po raz kolejny inwestuje na terenie aglomeracji wrocławskiej. Powstanie wiele nowych miejsc pracy. Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. To największa tegoroczna umowa na rynku magazynów w Polsce.
Kolejna wielka inwestycja Panattoni pod Wrocławiem. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja Panattoni pod Wrocławiem. Powstaną nowe miejsca pracy
Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem, w jednej z najbogatszych gmin w Polsce - gminie Kobierzyce (powiat wrocławski). Panattoni rozpoczęło budowę nowej powierzchni w ramach kompleksu logistycznego Wrocław Campus 2. Flagowa inwestycja dewelopera w Krzyżowicach k. stolicy Dolnego Śląska powiększy się o 102 000 metrów kwadratowych.
Wroclavia dołącza do globalnej sieci Westfield jako 3. obiekt w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Wroclavia dołącza do globalnej sieci Westfield jako 3. obiekt w Polsce
Grupa Unibail-Rodamco-Westfield (URW) przypieczętowuje sukces swojego wrocławskiego obiektu rebrandingiem. 17 września br. Wroclavia oficjalnie zmieni nazwę i dołączy do grona flagowych centrów handlowych Westfield. Decyzja właściciela jest potwierdzeniem spełniania przez Wroclavię najwyższych standardów marki: jakości obiektu, podejścia do doświadczeń konsumenckich, zaangażowania społecznego oraz działania w duchu zrównoważonego rozwoju. Wroclavia stanie się 42. obiektem w globalnym portfolio Westfield oraz trzecim w skali Polski, obok warszawskich centrów Westfield Arkadia oraz Westfield Mokotów.
 W 2024 roku Katowice będą kontynuowały realizację dużych inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
W 2024 roku Katowice będą kontynuowały realizację dużych inwestycji
Pomimo trudnej sytuacji finansowej, z którą borykają się wszystkie miasta w Polsce, w 2024 roku Katowice będą kontynuowały realizację dużych inwestycji przyczyniających się nie tylko do podniesienia jakości życia w mieście, ale też sprzyjających powstawaniu nowych miejsc pracy i napędzania gospodarki. W budżecie miasta na wydatki majątkowe zaplanowano łącznie 644 mln zł, co stanowić będzie 19% ogółu wydatków miasta.
W Łodzi został otwarty największy w Europie familijny park rozrywki [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi został otwarty największy w Europie familijny park rozrywki [ZDJĘCIA]
Od piątku 14 lutego od godziny 12:00 można będzie odwiedzić największy park rozrywki pod dachem w Europie. Na 20 000 mkw. na odwiedzających czeka gigantyczny park trampolin, park linowy, gokarty, bumper cars, mini miasto dla najmłodszych, automaty do gier i wiele więcej.
Rok 2024 w Poznaniu upłynął pod znakiem wielu inwestycji [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Rok 2024 w Poznaniu upłynął pod znakiem wielu inwestycji [FILM]
Poznańskie Inwestycje Miejskie podsumowały rok 2024. Upłynął on pod znakiem wielu inwestycji. Mury rosły jak na drożdżach (nie tylko w centrum piekarstwa), a kolejne metry jezdni, dróg rowerowych i chodników pokrywane były nową nawierzchnią. Do tego pojawiły się nowe rośliny i mała architektura.
W Gdańsku jak w Kopenhadze? Wraca projekt Metropolitalnej Opery Bałtyckiejartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku jak w Kopenhadze? Wraca projekt Metropolitalnej Opery Bałtyckiej
Powrót do realizacji projektu Metropolitalnej Opery Bałtyckiej na terenie Młodego Miasta jest marzeniem Społecznego Komitetu Wsparcia Budowy Metropolitalnej Opery Bałtyckiej w Gdańsku. W walkę o nową operę włączył się m.in. marszałek Mieczysław Struk, który jest już po pierwszych rozmowach z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego zdaniem, Gdańsk może się wzorować na Kopenhadze.
We Wrocławiu wmurowano kamień węgielny pod budowę wielkiego szpitala onkologicznego [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu wmurowano kamień węgielny pod budowę wielkiego szpitala onkologicznego [FILMY]
Największa inwestycja w zdrowie mieszkańców w historii samorządu województwa – Nowy Szpital Onkologiczny – rośnie w oczach. Dziś w obecności wicemarszałków Sejmu Piotra Zgorzelskiego i Moniki Wielichowskiej oraz Zarządu Województwa Dolnośląskiego wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję. Nowy szpital onkologiczny przyjmie pierwszych pacjentów w 2028 roku.
Priorytetem Miasta jest podnoszenie jakości życia w Kielcach [WYWIAD]artykuł
Pokaż artykuł
Priorytetem Miasta jest podnoszenie jakości życia w Kielcach [WYWIAD]
Różnice w przemianach dwóch stref przemysłowych, pilna potrzeba budowy obwodnic, parkingi wielopoziomowe wokół Śródmieścia, inkubator Kieleckiego Parku Technologicznego – o inwestycyjnych sukcesach i bolączkach Kielc mówi Prezydentka Agata Wojda.
Tramwaj do Warszawy Zachodniej. Co słychać na budowie pierwszego w stolicy podziemnego tunelu tramwajowego? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Tramwaj do Warszawy Zachodniej. Co słychać na budowie pierwszego w stolicy podziemnego tunelu tramwajowego? [FILM]
Sieć tramwajowa w stolicy wzbogaci się o nową, długo oczekiwaną przez mieszkańców tego największego miasta w Polsce trasę. Pasażerowie dojadą nią przez Ochotę na Dworzec Zachodni. Nowa trasa powstaje wzdłuż ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
Rekordowe lata w Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznejartykuł
Pokaż artykuł
Rekordowe lata w Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Ostatnie lata dla Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej są historyczne pod względem inwestycyjnym i finansowym. Jeden z większych sukcesów to funkcjonujący od maja 2023 r. proekologiczny zakład koncernu PepsiCo, ponad miliardowa inwestycja, bazująca na technologiach przyszłości, jest realizowana etapami do 2025 r. LSSE S.A. nie zwalnia tempa, a plany na przyszłość są duże. Gigantyczna inwestycja firmy Intel na terenach LSSE, nowe parki przemysłowe czy wojskowa jednostka szkoleniowa w Legnicy, to tylko kilka z realizowanych aktualnie przez spółkę projektów. Szczegóły przedstawiono podczas briefingu prasowego w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
Ponad 9 mld zł z KPO na rozwój nowoczesnej sieci dystrybucyjnej Enea w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 9 mld zł z KPO na rozwój nowoczesnej sieci dystrybucyjnej Enea w Polsce
Grupa Enea podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę pożyczki w wysokości 9,13 mld zł finansowaną z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój nowoczesnej infrastruktury elektroenergetycznej Grupy, w tym budowę i modernizację sieci dystrybucyjnych z wykorzystaniem technologii inteligentnej sieci dystrybucyjnej smart grid. W uroczystości uczestniczył Minister Jakub Jaworowski.
Wrocław: Tak zmieni się kamienica na Wyspie Słodowej. Zobacz projekt Concordii [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Tak zmieni się kamienica na Wyspie Słodowej. Zobacz projekt Concordii [WIZUALIZACJE]
Wiemy, jak będzie wyglądać zrewitalizowana kamienica na Wyspie Słodowej. Inwestor właśnie zaprezento...
REKLAMA